|  | 

Gry tenis

Narty salomon

Narty salomon
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Odpowiedni wybór nart

Większość amatorów wszystkich śnieżnych szaleństw na śniegu, zdecydowanie uważa, że o wiele bardziej łatwiejsza jest jazda na nartach. Czasem jednak łatwiej przychodzi nauka techniki jazdy na snowboardzie. Zależy więc to ogólnie od predyspozycji danej osoby. Podstawowa różnica pomiędzy jazdą na nartach i snowboardem to jest generalnie pozycja zjazdowa. Różni się także pomiędzy nimi zakres ruchu nóg. Zjazd bowiem na desce snowboardowej oznacza w większym stopniu unieruchomienie naszych nóg, a także balans całym ciałem. Szczególnie na samym początku, może się to wydawać kompletnie nienaturalne. A to wszystko z uwagi na ograniczenie możliwości ruchu. Narty natomiast o wiele mocniej będą angażować nasze kolana. Jednak to nie jedyna różnica pomiędzy nimi. Narty Salomon i jazdę na nich można rozpocząć już nawet mając 3 lata. Z uwagi na dosyć nienaturalną pozycję podczas zjazdu na desce, a także konieczność rozwiniętej koordynacji ruchowej, naukę jazdy na snowboardzie zaleca się dopiero wyłącznie dla dzieci w przedziale wiekowym 4-6 lat. Warto więc o tym szczególnie pamiętać, chodzi tutaj bowiem o bezpieczeństwo naszych pociech.

W czasie nauki jazdy na snowboardzie bardzo przydatne okazuje się niewątpliwie doświadczenie w jeżdżeniu na deskorolce, czy pływaniu na desce surfingowej. Pomocne będą tutaj zwłaszcza silne mięśnie tułowia, brzucha oraz grzbietu. Liczy się także pełna ruchomość kręgosłupa. Dlatego też musimy o tym wszystkim pamiętać, bo to bardzo istotne kwestie. Niczego tutaj nie można pominąć.

Podobne wpisy:

narty-salomon

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Czym grać w bilard?

    Czym grać w bilard?

    Czym grać w bilard? Aby porządnie zagrać w jakąkolwiek grę stołową należy być do tego przygotowanym. Potrzebne i profesjonalne sprzęty to zazwyczaj domena osób, które zajmują się tym zawodowo i traktują jako pasję lub niekiedy nawet jako sposób na zdobywanie uznania przy okazji turniejów, lig i każdej innej formy rywalizacji, która skutkuje nagrodą i jakimś

  • Legia ściąga do Warszawy Krzysztofa Ostrowskiego ze Śląska Wrocław

    Legia ściąga do Warszawy Krzysztofa Ostrowskiego ze Śląska Wrocław

    Legia ściąga do Warszawy Krzysztofa Ostrowskiego ze Śląska Wrocław. Ta informacja jest prawdziwa. Super Express – a za nim reszta prasy – pisze dodatkowo, że ściąga go po to, żeby był następcą Edsona. I to już jest bzdurą, bo Edson gra(ł) na lewej obronie i pomocy, a Ostrowski jest prawonożny i gra na prawej stronie.