|  | 

Gry tenis

Igrzyska olimpijskie

Igrzyska olimpijskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody37.jpgIgrzyska olimpijskie co cztery lata wzbudzają olbrzymie emocje. Jest to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie sportowe na świecie. Olimpiada to coś, w czym każdy sportowiec chciałby wziąć udział przynajmniej raz. Nie brakuje jednak takich, którzy na olimpiadzie byli wielokrotnie. Występ w igrzyskach wcale nie wiąże się z wysokimi zarobkami. Zwykle nagrody, nawet za miejsca medalowe, nie są szczególnie wysokie. Przynajmniej jeżeli porównamy je z zarobkami niektórych sportowców, którzy na przykład grają w silnych ligach piłkarskich. Mimo to, żadne inne zawody nie mają tak wielkiego prestiżu jak olimpiada. Sam udział tutaj to powód do dumy. Zwycięstwo natomiast oznacza zapisanie się w historii. Być może prestiż tych zawodów wynika z tego, że igrzyska organizowane były już w starożytności. Na czas zawodów przerywano wtedy nawet działania wojenne, i wszyscy byli skupieni tylko i wyłącznie na zmaganiach sportowców. Igrzyska są więc piękną, długowiekową tradycją, stąd zapewne ich olbrzymi prestiż.

Podobne wpisy:

igrzyska-olimpijskie

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Czym grać w bilard?

    Czym grać w bilard?

    Czym grać w bilard? Aby porządnie zagrać w jakąkolwiek grę stołową należy być do tego przygotowanym. Potrzebne i profesjonalne sprzęty to zazwyczaj domena osób, które zajmują się tym zawodowo i traktują jako pasję lub niekiedy nawet jako sposób na zdobywanie uznania przy okazji turniejów, lig i każdej innej formy rywalizacji, która skutkuje nagrodą i jakimś

  • Legia ściąga do Warszawy Krzysztofa Ostrowskiego ze Śląska Wrocław

    Legia ściąga do Warszawy Krzysztofa Ostrowskiego ze Śląska Wrocław

    Legia ściąga do Warszawy Krzysztofa Ostrowskiego ze Śląska Wrocław. Ta informacja jest prawdziwa. Super Express – a za nim reszta prasy – pisze dodatkowo, że ściąga go po to, żeby był następcą Edsona. I to już jest bzdurą, bo Edson gra(ł) na lewej obronie i pomocy, a Ostrowski jest prawonożny i gra na prawej stronie.