Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Historia VfL Wolfsburg rozpoczyna się na kilka dni po II wojnie światowej. Okres, w którym przyszło powstać "Wilkom" był ciężki - miasto wyniszczone zmaganiami wojennymi, a jedyne instytucje, jakie istniały to kościoły. Tylko ciężka praca ludzi była w stanie wydobyć miasto spod gruzów i tchnąć w nie nowe życie...

Narodziny z gruzów

"Musimy stworzyć klub sportowy, żeby robić coś w resztkach wolnego czasu" - mówili entuzjaści. Tak też się stało. 12 września 1945 w starym baraku przy Reislinger Strasse spotkało się jedenastu mężczyzn i kobieta, którzy wcześniej związani byli z VSK Wolfsburg. Drużyna przyjęła nazwę znaną do dziś - Verein für Leibesübungen Wolfsburg, czyli w skrócie VfL Wolfsburg. Irma Dziomba, Herbert Chall, Sepp Dietz, Alois Dilla, Willi Hilbert, Kurt Lindner, Heinz Schacht, Arthur Schickl, Erich Schilling, Adam Schröck, Fritz Walb i Rudolf Zenker zadecydowali, że pierwszymi sekcjami klubu będą piłka nożna, piłka ręczna, gimnastyka, tenis, kolarstwo, boks i szachy.