Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już jutro o 20.00 rozpocznie się spotkanie, na które czekają nie tylko kibice VfL Wolfsburg, ale również sympatycy drużyny przeciwnej. Dodatkowe emocje zapewni fakt, że spotkanie z Hannoverem 96 jest spotkaniem derbowym, przez co obie drużyny będą chciały pokazać, która z nich w starciu bezpośrednim dominuje w Dolnej Saksonii. Infografiki dostarczył nasz partner, Sporticos.com.

Pomimo, że derby zwykle przyciągają całe stadiony, jednak podczas jutrzejszego starcia na HDI-Arena docelowo pojawić ma się około 40.000 widzów. Liczba ta stale ulega zmianie, a bilety znikają, choć już nie tak, jak świeże bułeczki.

Czy mecz H96 - VfL okaże się być spotkaniem na miarę derbów dwóch zaciekle rywalizujących ze sobą drużyn? Nie da się ukryć, że faworytem  jest drużyna Dietera Heckinga, jednak istnieje kilka czynników, przez które oba zespoły będą musiały niemalże modlić się o złowienie trzech punktów.

Forma Hannoveru 96 w obecnej kampanii jest wyjątkowo niezadowalająca, kibice rwą sobie włosy z głowy i patrząc na miejsce Die Roten w tabeli, mają do tego prawo. Nie inaczej sprawa ma się w Wolfsburgu. Pomimo pomyślnych wyników w Lidze Mistrzów i średniej, ale jednak nie najgorszej postawy w Bundeslidze, VfL może mieć duże problemy wynikające z kontuzji. 

Tak, jak w Hannoverze kontuzje leczy trzech zawodników, tak w Wolfsburgu to już ośmiu piłkarzy, dodatkowo dwóch po urazach wróciło do trzeningów, czyli nie są w pełni sił i najprawdopodobniej nie zobaczymy ich w jutrzejszym meczu. Na nieszczęście Wilków, nieobecni nie będą zawodnicy rezerwowi, a jedni z najważniejszych, o ile nie najbardziej istotni na swoich pozycjach. Diego Benaglio godnie zastępowany jest przez Koena Casteelsa, jednak dziurę powstałą przez sobotnią kontuzję Naldo, zapełnić trzeba Robinem Knoche, który w ostatnim czasie na boisku pojawiał się bardzo sporadycznie.

Kontuzjowani w VfL: Diego Benaglio, Naldo, Felipe Lopes, Sebastian Jung, Josuha Guilavogui (powrót do treningów), Carlos Ascues (powrót do treningów), Paul Seguin, Daniel Caligiuri, Bas Dost, Bruno Henrique

Kontuzjowani w H96: Leon Andreasen, Uffe Bech, Charlison Benschop

Oba zespoły spotykały się ze sobą 42 razy, dzieląc się wynikami, 17 razy wygrywały Wilki, tyle samo Die Roten. W poprzednim starciu padł ósmy w historii wynik remisowy (1-1). Która z drużyn podniesie swój bilans, czy w ogóle do tego dojdzie, skoro najbardziej prawdopodobnym wynikiem jest remis?

Fot. VfL-Wolfsburg.de

 

Klikając w reklamę pomagasz w utrzymaniu naszego adoptowanego wilka, dziękujemy.

You have no rights to post comments