Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jest się z czego cieszyć! W tak trudnym dla Wolfsburga okresie spadku formy, jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników, Maximilian Arnold, przedłużył swoją umowę z Wilkami do 2020 roku.

Maximilian Arnold jest do Wolfsburga trafił w 2009 roku, przechodząc z młodzieżowego zespołu Dynama Drezno. W 2011 roku, jako 16 latek, został wcielony do seniorskiego zespołu Wilków. To najlepsze potwierdzenie, jak szybko 21-letni w tej chwili Niemiec się rozwija. Szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, będąc nie tyle, co bardzo dobrym i jeszcze lepiej rokującym piłkarzem, ale przy okazji miłym i skorym do interakcji z fanami człowiekiem.

Rozmowy trwały kilka tygodni, jednak ostatecznie osiągnięto porozumienie, a sam zawodnik z radością złożył swój podpis na nowej umowie, Do tej pory jedynie Julian Draxler związany był tak długim kontraktem.

W ciągu ostatnich miesięcy Maximilian Arnold umocnił swoją pozycję w VfL, pomimo dużych wahań i kontuzji, wrócił, a nawet i poprawił swoją grę. Nikogo nie dziwi fakt, że mówi się o nim, jak o przyszłej gwieździe zespołu, choć już teraz widać, jak ta gwiazda mocno świeci. Również w reprezentacji Niemiec postrzega się środkowego pomocnika jako kogoś z wielkimi perspektywami, niezależnie od tego, na której pozycji by się nie znalazł. Wszechstronność to jeden z największych atutów 21-latka, która jest podporą dla trapionego kontuzjami Wolfsburga.

Z takiego obrotu spraw zadowolony jest również trener, Dieter Hecking, który w wywiadzie powtórzył to, co o Maximilianie Arnoldzie mówi niemal każdy: "Jego rozwój jest jak najbardziej pozytywny. Jest przykładem zaangażowania i ducha walki, za każdym razem, kiedy pojawia się na boisku."

Fot. VfL-Wolfsburg.de

 

Klikając w reklamę pomagasz nam w utrzymaniu adoptowanego wilka. Dziękujemy.

 

You have no rights to post comments