Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po dwóch porażkach z rzędu VfL Wolfsburg II w końcu zdobył kolejny punkt.

Wczoraj w ramach rozgrywek Regionalligi Nord (4. poziom rozgrywkowy) podopieczni Valeriena Ismaela zmierzyli się z St. Pauli II, remisując 2-2. Mecz mógłby ułożyć się po myśli młodych "Wilków", jednak już w pierwszej połowie błąd jednego z zawodników doprowadził do zdobycia bramki przez oponentów.

Pierwszy do ataku ruszył zespół gospodarzy, obiecująca sytuacja bramkowa miała miejsce już w 5. minucie po akcji Maurice'a Litki, jednak strzał został zablokowany przez Alexandra Brunsta, który popisał się ciekawą paradą. Pięć minut później Wolfsburg skutecznie odpowiedział na próby zdobycia bramki przez zawodników "Piratów". Robert Schick skutecznie odebrał piłkę po lewej stronie boiska, biegnąc z piłką odnalazł Marcela Reichweina, który popisał się strzałem główką z 10 metrów.

18. minuta przyniosła wyrównanie po błędzie Marvina Kleihsa, który w polu karnym dotknął piłkę ręką. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystany został przez Jana-Marca Schneidera. Na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Wolfsburg miał okazję ponownie wyjść na prowadzenie, jednak obrońcy gospodarzy doskonale odczytali zamysły "Wilków".

Dziewięć minut po przerwie Wolfsburg po raz kolejny błysnął skutecznością. Marcel Reichwein posłał piłkę do Justina Möbiusa, który bezbłędnie umieścił ją w siatce. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, dziesięć minut później Maurice Litka stworzył akcję, którą wykorzystał ponownie Jan-Marc Schneider. Końcowy gwizdek ostatecznie zakończył spotkanie wynikiem 2-2, choć "Wilki" były bardzo blisko zdobycia trzeciej bramki.

Podsumowanie:

FC St. Pauli U23: Brodersen – Ambrosius, Koglin, Rasmussen, Nadjem – Conteh (68. Pinarlik), Pahl, Park, Litka– Schneider, Empen (46. Kunze).

VfL Wolfsburg U23: Brunst – Kleihs (66. Abdat), Klamt, Sarr, Schick – Wimmer, Conde (85. Stutter) – Stolze, Möbius (82. Donkor), Herrmann – Reichwein.

Bramki: 0:1 Reichwein (10.), 1:1 Schneider (18.), 1:2 Möbius (54.), 2:2 Schneider (64.)