Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pierwsze trzy punkty na koncie Wilków! W pierwszej kolejce podopieczni Dietera Heckinga pokonali na wyjeździe FC Augsburg 2-0.

W końcu doczekaliśmy się startu niemieckiej Bundesligi i meczu w wykonaniu VfL Wolfsburg. Wszyscy spodziewali się wyrównanego spotkania i wyniku najpewniej remisowego, jednak "Wilki" postanowiły zagarnąć komplet punktów dla siebie. Cieszyć może pełne 90. minut w wykonaniu reprezentanta Polski, Jakuba Błaszczykowskiego.

Nie da się ukryć, że nasz rodak może zaliczać swój ligowy debiut do udanych mimo, że w ogólnym rozrachunku gra Wolfsburga pozostawiała wiele do życzenia. Początek spotkania należał do ciężkich zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości, a wszystko ze względu na warunki atmosferyczne i termometry wskazujące na temperaturę bliską 40 stopniom Celcjusza. Pierwszy krok wykonali zawodnicy FC Augsburg, pojawiając się często pod bramką Koena Casteelsa, jednak to Wolfsburg stworzył pierwszą sytuację bramkową. Po 26 minutach gry nastąpiła nieco nieplanowana przerwa w grze - zawodnicy mieli chwilę, aby uzupełnić płyny i kontynuować grę, wysoka temperatura jeszcze wiele razy miała dać się w późniejszym czasie we znaki.

Przerwa ta zaszczepiła nowe siły w podopiecznych Dietera Heckinga. Bas Dost wysokim podaniem posłał piłkę do Daniela Didavi, który to umieścił ją pewnie w lewym, górnym rogu bramki. Taki stan utrzymał się do przerwy.

Na drogą połowę Wolfsburg wyszedł zdeterminowany i zachęcony zdobyciem prowadzenia w pierwszej części gry, jednak ponownie widać było zmęczenie powodowane temperaturą. Obiecującą sytuację stworzył Julian Draxler i Daniel Didavi w 58. minucie, jednak cały plan spalił na panewce. Od tego momentu "Wilki" coraz częściej przypuszczały atak na bramkę Marwina Hitza, który nie miał niemal chwili wytchnienia.

Ostatecznie wynik ustalony został w 90. minucie za sprawą Ricardo Rodrigueza, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny, umieszczając piłkę w prawym, dolnym rogu bramki. Mimo wyraźnej dominacji zawodników VfL Wolfsburg, kibice mogą czuć się lekko rozczarowani nieporadnością i niewykorzystaniem sytuacji, które znacząco podniosły by wynik dzisiejszego meczu. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy się z czego cieszyć - pierwszy trzy punkty w sezonie 2016/2017 stały się faktem.

Podsumowanie:

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Gouweleeuw, Janker, Stafylidis – Kohr (83. Altintop), Baier – Bobadilla, Koo (81. Usami), Caiuby – Finnbogason (63. Ji)

VfL Wolfsburg: Casteels – Błaszczykowski, Knoche, Bruma, Rodriguez – Luiz Gustavo, Gerhardt (60. Arnold) – Draxler, Didavi (71. Träsch), Caligiuri – Dost (81. Henrique)

Bramki: 0:1 Didavi (35.), 0:2 Rodriguez (89.)

Żołte kartki: Kohr / Bruma, Gerhardt

Sędzia: Sascha Stegemann

Widzowie: 26.174