Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

VfL Wolfsburg pilnie szuka obrońcy. Na celowniku "Wilków" znalazł się reprezenTant Polski, Kamil Glik.

Działacze z Volkswagen-Arena w Wolfsburgu poszukują nowego środkowego obrońcy po tym, jak doświadczony Naldo postanowił przenieść się do Schalke 04. Nowo pozyskany zawodnik będzie miał spore szanse na występy w podstawowym składzie, ponieważ Brazylijczyk był filarem zespołu i w związku z jego odejściem trener drużyny, Dieter Hecking musi dokonać zmiany w swojej kadrze. 

Według "Wolfsburger Nachrichten", działacze VfL odbyli już spotkanie z przedstawicielami Torino FC w sprawie warunków transferu Kamila Glika. Jak podają media z Półwyspu Apenińskiego, żądania Włochów nie są wygórowane i oscylują w granicach 11-12 mln euro. "Wilki" na taki wydatek z pewnością stać, nawet mimo braku kwalifikacji do europejskich pucharów. 

Dla Glika zamiana Serie A na Bundesligę mogłaby okazać się krokiem naprzód w karierze. Wolfsburg jest zespołem częściej zauważanym w Europie niż Torino i posiadającym znacznie większe ambicje. Jeszcze bardziej atrakcyjny byłby transfer do Borussii Dortmund, ale w drużynie wicemistrza Niemiec przy silnej konkurencji Glik mógłby trafić na ławkę rezerwowych. 

Fot. GazettaWorld

You have no rights to post comments